خرید گالوانیزه کاشان - ورق گالوانیزه امیرکبیر کاشان

خرید گالوانیزه کاشان - ورق گالوانیزه امیرکبیر کاشان

گالوانیزه کاشان

ورق گالوانیزه کاشان محصول اصلی شرکت فولاد امیر کبیر کاشان، هدف این شرکت تولید ورق گالوانیزه با روش غوطه وری گرم پیوسته است. این شرکت در سال 1374 تاسیس و در سال 1379 مشغول به فعالیت نمود. ظرفیت اسمی شرکت گالوانیزه کاشان سالیانه 100 هزار تن است که در حال حاضر به تولید 130 هزار تن ورق گالوانیزه می پردازد.

ورق گالوانیزه کاشان در سه فرم کلاف، ورق مسطح و ورق فرم تولید می شود. ابعاد ورق مسطح کاشان، ضخامت خروجی در محدوده ی 2/1-25/0، طول 1250-600 و عرض 4-5/0 میلیمتر تولید می گردد.
در ادامه به معرفی ورق گالوانیزه و کاربرد آن در صنایع گوناگون می پردازیم.

ورق گالوانیزه چیست؟

ورق آهنی است که با روش گالوانیزاسیون توسط فلز روی دارای پوشش سطحی مقاوم می گردد. مزیت ورق گالوانیزه نسبت به سایر ورق های فلزی داشتن مقاومت بالا در برابر عواملی مانند زنگ زدگی و خوردگی است. در طی این فرآیند ورق فلزی زیرین به وسیله یک پوشش سطحی از فلز روی محافظت می شود.

برای تولید ورق گالوانیزه در شرکت فولاد امیرکبیر کاشان از ورق سرد روغنی استفاده می گردد. در واقع ورق گالوانیزه همان ورق روغنی است که در طی عملیات گالوانیزاسیون به ورق گالوانیزه تبدیل می شود.

اصطلاح کوتینگ در صنعت گالوانیزه به مقدار پوشش عنصر روی بر دو طرف سطح ورق گالوانیزه اطلاق می شود. هر چه میزان این ویژگی در ورق های گالوانیزه بیشتر باشد، به اصطلاح ورق گالوانیزه در برابر عواملی طبیعی مخرب دارای مقاومت بیشتری است. 

ورق گالوانیزه رنگی

یکی از محصولات پرکاربرد که از ورق گالوانیزه در طی فرآیند رنگ آمیزی تولید می گردد، دارای ضخامت های 0.18 الی 7 mm است و عمدتا برای تولید سقف شیروانی، صنعت خودرو سازی و مصارف خانگی کاربرد دارد، قیمت ورق گالوانیزه رنگی نیز مانند ورق گالوانیزه به فاکتورهای مهمی، از جمله قیمت ورق آهن، قیمت رنگ مورد استفاده در طی فرآیند رنگ آمیزی و ... بستگی دارد. به طور مثال قیمت ورق گالوانیزه رنگی تولید شده با ضخامت1 میل، به صورت مستقیم تحت تاثیر قیمت ورق آهن 1 میل است.

گالوانیزه رنگی

ورق گالوانیزه شیروانی

عمدتا از ورق گالوانیزه رنگی برای تولید ورق گالوانیزه شیروانی در دو فرمینگ سینوسی و ذوزنقه ایی استفاده می شود. قیمت ورق گالوانیزه رنگی شیروانی به طور مستقیم با قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه در ارتباط است، با تغییر قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق شیروانی نیز تغییر خواهد نمود.    

فاکتورهای موثر بر قیمت ورق گالوانیزه

فاکتورهای مهمی بر قیمت ورق گالوانیزه موثر است، از این میان می توان به عواملی مانند درصد کیفیت ورق، ضخامت ورق، قیمت ورق روغنی، وزن ورق گالوانیزه و... اشاره نمود. نوسانات ارزی نیز عامل بعدی بر افزایش و یا کاهش قیمت ورق گالوانیزه است.

از دیگرهای فاکتورهای مهم بر قیمت ورق گالوانیزه، کارخانه تولید کننده ورق است، به طور مثال ورق گالوانیزه کاشان در میان تمامی شرکت های تولید کننده ورق در ایران دارای کیفیت بالا و در نهایت قیمت بالاتری نسبت به سایر کارخانجات ورق گالوانیزه در این صنعت دارد.

هرچه میزان کیفیت ورق تولید شده بالاتر باشد، به همان میزان قیمت نهایی ورق بیشتر می گردد. از ورق گالوانیزه با توجه به کیفیت تولید آن در صنایع گوناگونی استفاده می شود. در محیط های احتمال خوردگی و زنگ زدگی فلز بالاست از ورق های با کیفیت استفاده می شود.

در ایران شرکتهای مطرحی به تولید ورق گالوانیزه می پردازند، لیست قیمت هریک از شرکت های فوق با توجه به فاکتور های بالا متغییر است، به طور مثال قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس با قیمت ورق گالوانیزه شهرکرد بسته به فاکتورهای مانند کیفیت و ... متفاوت است، حتی قیمت ورق گالوانیزه تولید شده از یک شرکت با توجه به ابعاد آن متفاوت است، به طور مثال در لیست قیمت ورق گالوانیزه شهرکرد با ابعاد 4*1 با قیمت ورق گالوانیزه 2*1 متفاوت است.

انواع فرم های ورق گالوانیزه کاشان

عمدتا ورق گالوانیزه کاشان به سه فرم رول، ورق مسطح و ورق فرم دار به بازار عرضه می شود. نوع ورق مسطح گالوانیزه دارای ضخامت 0.25 الی 1.2 و با طولهای 600 الی  1250و دو عرض 0.5 الی 4 mm تولید می شود.

شرکت های تولید کننده ورق گالوانیزه

از جمله کارخانجات مطرح و فعال در زمینه تولید ورق گالوانیزه می توان به فولاد امیرکبیر کاشان، ورق گالوانیزه اصفهان، شرکت ورق خودرو چهار محال و بختیاری، صنایع هفت الماس، کارخانه ورق گالوانیزه سمنان، مجتمع فولادی تاراز شهرکرد و ... نام برد.

گروه شرکت های هفت الماس در سال 1375 جهت تولید انواع محصولات فولادی نظیر، انواع ورق گالوانيزه، استنلس استيل (فولاد زنگ نزن)، نورد سرد، ساير مقاطع فولادی ایجاد گردید.

به گفته مدیرعامل شرکت هفت الماس این شرکت در سال 1382 با تولید سالیانه ١٠٠٠٠٠ تن ورق گالوانيزه با ابعاد، در ضخامتهای ٣/٠ تا ٢ ميليمتر، عرض ١٠٠٠ و ١٢٥٠ ميليمتر شروع به فعالیت نمود. جهت اطلاع از قیمت انواع ورق گالوانیزه با شماره تلفن شرکت هفت الماس درج در وب سایت این شرکت تماس حاصل فرمائید.

خرید اینترنتی ورق گالوانیزه کاشان

وب سایت فولاد کاشان به عنوان نمایندگی فروش ورق گالوانیزه کاشان، فعال در زمینه فروش انواع ورق گالوانیزه با برندهای متفاوت و با قیمت ورق کاشان در کارخانه می باشد، در این وب سایت امکان خرید انواع ورق گالوانیزه بلخص خرید ورق گالوانیزه کاشان، همچنین مشاوره در زمینه قیمت خرید ورق گالوانیزه کاشان و لیست قیمت روز ورق گالوانیزه (قیمت ورق گالوانیزه کاشان) برای کاربران گرامی مهیا شده است.