خرید ورق گالوانیزه | قیمت ورق گالوانیزه

خرید ورق گالوانیزه | قیمت ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه یکی از انواع ورق های فولادی در صنعت فولاد است که به جهت ضد زنگ بودن و مقاومت و استحکام بالا در برابر خوردگی و ساییدگی، گزینه خوبی برای بیشتر صنایع و فعالین در زمینه عمرانی و صنعتی در کشور است. ورق گالوانیزه در طی فرآیند گالوانیزاسیون پوشش روی بر روی آن قرار می گیرد، تغییرات قیمت آن به صوورت روزانه و لحظه ایست.

از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ورق ضخامت یا کوتینگ آن است هر چه دارای ضخامت بیشتری باشد کیفیت و استحکام آن بالا رفته و در نهایت قیمت آن نیز افزایش می یابد. در ایران کارخانجات زیادی اقدام به تولید ورق گالوانیزه و محصولات فولادی می کنند از جمله مهمترین آنها می توان به ورق گالوانیزه فولاد کاشان، هفت الماس، تاراز، شهرکرد و ... اشاره نمود.

ورق گالوانیزه در انواع عرض و ضخامت های مختلف به دو فرمت رول و ورق برش خورده در کارخانجات فولاد عرضه میشود. در کنار این دو فرمت انواع خدمات نظیر فرمینگ، نواربری، برش و پانچ نیز بر روی ورق گالوانیزه نیز انجام میشود.

مهمترین ویژگی های ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه به جهت خاصیت ضد زنگی که دارد در بازار فولاد تقاضای زیادی را به خود اختصاص داده است.
قیمت ورق گالوانیزه همانند قیمت دیگر محصولات فولادی و ورق آهنی دارای نوسانات روزانه است.

قیمت روز ورق گالوانیزه

همان طور که در بالا اشاره شد ورق گالوانیزه در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارای مقاومت بالایست، به همین دلیل در صنایع مختلفی کاربرد دارد، اما ورق گالوانیزه در ابعاد مختلفی موجود نیست و به طور معمول لازم است آنرا سفارش بدهید.

فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت ورق گالوانیزه

عرض ورق
برند تولیدکننده
وزن
فرآیند گالوانیزاسیون

اصولاً ورق گالوانیزه در دو عرض 1000 و 1500 mm برش داده شده و وارد بازار فولاد میشود. قمیت ورق گالوانیزه بر اساس دو فاکتور ابعاد و وزن آن نیز تعیین می شود.

خرید ورق گالوانیزه

در زمان خرید ورق گالوانیزه در ابتدا لازم است نیاز خود را مشخص کنید یعنی چه ورقی را برای چه کاربردی نیاز دارید. مزیت متمایز ورق گالوانیزه در مقایسه با دیگر ورق های فلزی این است که می توان در مجاورت آب نیز از آن استفاده کرد به عنوان مثال در محیط های که احتمال زنگ زدگی در آن بالاست.

از مهمترین صنایعی که از ورق گالوانیزه برای تولید محصولات خود استفاده میکنند می توان به لوازم خانگی، صنایع مختلف اشاره نمود، به عنوان مثال در ساخت کانال کولر، مصارف کشاورزی، لوله ها و اتصالات، تابلو و پنل های برق، لوازم خانگی پر مصرف نیز آبگرمکن، یخچال و ... اشاره نمود

نکته: نوعی ورق گالوانیزه صنعتی وجود دارد که در تولید بدنه و سقف سوله ها استفاده میشود.